اطلاعیه شماره 1 اردوی دریای خاک

5 آبان 1395

اطلاعیه شماره 1 اردوی دریای خاک

ضمن عرض تشکر از ثبت نام شما در اردوی «دریای خاک»، لطفا مطالب ذیل را به دقت مطالعه کرده و برای حضور در اردو اجرا نمایید. دوستانی که به هر دلیلی پس از مطالعه مطالب ذیل مایل به انصراف از حضور در اردو باشند، تنها تا پایان روز جمعه (7 آبان) برای اعلام انصراف و دریافت وجه پرداختی خود فرصت دارند. بدین منظور افرادی که مایل به انصراف از حضور در اردو می باشند، می توانند انصراف خود را از طریق تماس با شماره همراه 09117345124 و ارسال تصویر فیش واریزی خود اعلام نمایند. با توجه به لزوم هماهنگی های نهایی اسکان و مواد غذایی تا پایان هفته جاری، در صورت اعلام انصراف پس از تاریخ فوق الذکر، تنها نیمی از وجه پرداختی عودت داده خواهد شد. لذا ادامه تمایل حضور هریک از دوستان در اردو، به معنای مطالعه دقیق و پذیرش کلیه موارد ذیل می باشد. چنانچه پس از مطالعه مطالب ذیل باز هم سوال و یا ابهامی وجود داشت، می توانید با ستاد مرکزی سازمان دانشجویان به شماره 05138832355 تماس حاصل نمایید.

- این اردو از عصر (ساعت 17) روز سه شنبه 11 آبان آغاز شده و در شامگاه (ساعت 24) پنجشنبه 13آبان مطابق برنامه ذیل پایان خواهد یافت.

تاریخ

روز هفته

صبحانه

نهار

شام

برنامه

11/8/95

سه شنبه

-

-

ساندویچ سرد

داخل اتوبوس

حضور دانشجویان در محل سازمان مرکزی جهاددانشگاهی (ساعت 16:30) و حرکت به سمت شهر جندق (800 کیلومتر)

12/8/95

چهارشنبه

عدسی

(روستای مصر)

چلو

کباب کوبیده

(روستای مصر)

کنسرو

تن ماهی

(روستای مصر)

بازدید از قلعه تاریخی جندق (احتمالی) / حرکت به سمت روستای مصر (150 کیلومتر) / جلسه کوتاه توجیهی، استراحت و صرف صبحانه / بازدید روستا، شترسواری، موتورسواری و سافاری / صرف نهار / پیاده روی در رمل ها / مراسم آتشونی / بازگشت به محل اسکان / رصد شبانه

13/8/95

پنجشنبه

پنیر گوجه خیار

(روستای مصر)

چلو خورشت

(شهر طبس)

خوراک اکبرجوجه

داخل اتوبوس

ساعت 7:30 حرکت به سمت خور و طبس (300 کیلومتر)/ بازدید از حوضچه های نمک / صرف نهار در طبس و بازدید از باغ گلشن (احتمالی) / حرکت به سمت مشهد (560 کیلومتر)

- حمل و نقل بین شهری، پذیرایی (وعده های اصلی)، اسکان و هزینه برنامه های متمرکز در طی این اردو به عهده سازمان دانشجویان میباشد. لذا با توجه به دور بودن از شهر و محل های مناسب خرید، لطفاً امکانات شخصی مورد نیاز خود (تنقلات، لوازم بهداشتی و ...) را از قبل همراه داشته باشید. چنانچه حساسیت های غذایی و یا بیماری خاصی دارید، پیش از برگزاری اردو با تماس با ستاد مرکزی سازمان دانشجویان، این مسئله را به اطلاع مسئولان اردو برسانید تا حتی‌المقدور بر اساس امکانات موجود با شما همکاری شود .

- لازم به ذکر است هزینه تمام شده حضور هریک از شرکت کنندگان در این اردو بین 180 تا 200 هزار تومان می باشد که تنها مبلغ 100 هزار تومان آن توسط شرکت کنندگان پرداخت شده است و مابقی از محل اعتبارات دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی تامین می شود. لازم به ذکر است این اردو به صورت دانشجویی و در سطح دانشجویی برنامه ریزی شده است، لذا شرکت کنندگان می بایست انتظارات خود را با این سطح تطبیق دهند زیرا اردوهای مشابه غیر دانشجویی با هزینه های بسیار متفاوت (معمولا بیش از 300 هزار تومان) برنامه ریزی و اجرا می شوند.

- جهت حرکت به موقع و انجام امور پذیرش، لطفا راس ساعت 16:30 در مقابل سازمان مرکزی جهاددانشگاهی خراسان رضوی واقع در ضلع شمال شرقی دانشگاه فردوسی حاضر باشید. ارائه اصل فیش واریزی و همچنین کارت دانشجویی هنگام پذیرش و پیش از سوار شدن اتوبوس برای کلیه شرکت کنندگان الزامی می باشد، جهت جلوگیری از تاخیر در حرکت، موارد فوق را حتما به همراه داشته باشید. تنها ملاک دانشجو شناخته شدن افراد، ارائه کارت دانشجویی می باشد. افراد غیر دانشجو، به صورت محدود و در موارد خاص، تنها با پرداخت هزینه 150 هزار تومان امکان حضور در این اردو را دارند.

- شرکت کنندگان بايد حداقل توانايي لازم براي حضور در مناطق کویری و پياده روي یک ساعته در کویر را داشته باشند.

- رعایت قوانین و موازین جاری دانشگاه اعم از حجاب و ... در تمام زمان اردو الزامی می باشد و با متخلفین مطابق با قوانین دانشگاه برخورد خواهد شد. استفاده از شال، مانتوهای کوتاه و دیگر پوشش های غیر متعارف دانشگاهی در کل زمان اردو ممنوع می باشد. حداقل پوشش مورد تایید مانتو و مقنعه می باشد. خواهشمند است با رعایت الزامات پوشش دانشگاهی در مدت کوتاه اردو، از بروز مشکل وتنش در فضای اردو، جدا خودداری نمایید.

- شرکت کنندگان از ابتدا تا انتهای اردو می بایست از برنامه‌های متمرکز و گروهی اردو تبعیت نمایند. خروج از برنامه های متمرکز تنها با هماهنگی مسئولین اردو ممکن خواهد بود، در غیر این صورت مسئولیت اعمال فردی آنان بر عهده خود آنان می‌باشد.

- برنامه های متمرکز اردو شامل مراسم آتشونی، رصد شبانه، رمل نوردی گروهی و ... برای کلیه شرکت کنندگان به صورت رایگان خواهد بود، لکن برنامه های فردی مانند شترسواری، موتورهای چهارچرخ، سافاری و ... با مسئولیت و هزینه هریک از شرکت کنندگان خواهد بود و جز تعهدات اردو نمی باشد. لازم به ذکر است طبق هماهنگی های انجام شده، هزینه شترسواری و موتور سواری 10 هزار تومان و سافاری 15 هزار تومان می باشد که به اهالی روستا و متولیان فردی هریک از آنان توسط خود دانشجویان علاقه مند پرداخت خواهد شد.

- علیرغم آنکه شرایط جوی و دمای هوا در مناطق کویری متفاوت از مشهد می باشد، لکن انتخاب لباس و کفش مناسب با توجه به شرایط جوی هفته آینده و پیاده روی کویری، شرکت کنندگان را در استفاده هرچه بیشتر از زیبایی های کویر یاری می‌کند. به همراه داشتن عینک آفتابی، کلاه لبه دار، کوله پشتی کوچک، لیوان، بطری آب و چراغ قوه می تواند برای شرکت کنندگان مفید باشد. با توجه به برنامه های رصدی تا نیمه های شب و شب های سرد کویر، بهتر است علاوه بر لباس مناسب برای طول روز، لباس گرم کافی برای حضور شبانه در برنامه رصد به همراه داشته باشید. همچنین در صورت شنی شدن لباس های شما در روز اول اردو، وجود حداقل یک دست لباس اضافه برای راحتی شما در روز آینده مفید خواهد بود.

- توجه به حفظ محيط زيست یکی از اصول شخصیت دانشگاهی و همچنین این اردو می باشد، لذا از کلیه دوستان خواهشمندیم در حفاظت از محیط زیست کوشا باشند. جهت حفظ محیط زیست، سعی خواهد شد تا حد امکان از ظروف یکبار مصرف در این اردو استفاده نشود، لذا به همراه داشتن ظروف مورد نیاز (لیوان، قاشق و چنگال) برای کلیه شرکت کنندگان ضروریست.

- حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه که در قانون جرم شمرده می‌شود و یا همراه داشتن وسایل خطرناک برای سلامتی خود و دیگران اکیدا ممنوع است.

- غیر از عکس های دسته جمعی اردو، دوستانی که مایل باشند می توانند با دوربین سازمان عکس گرفته و پس از پایان اردو با مراجعه به ستاد مرکزی سازمان دانشجویان، عکس های خود را دریافت نمایند. مسئولیت انتشار عکس های گرفته شده توسط موبایل ها و دوربین های شخصی به عهده خود افراد می باشد، بنابراین خواهشمندیم که از انتشار بی‌اجازه تصاویر دیگران، خودداری نمایید.

- وقت‌شناسی منحصرا به نفع شما و بخشی از حقوق همسفران شماست. تاخیر حتی یک نفر در گروه می‌تواند منجر به تاخیر کل گروه و از دست رفتن زمان و فرصت شود. لذا در صورت تاخیر شما، گروه با نظر سرپرست برنامه های متمرکز را بدون حضور شما آغاز خواهد کرد.

 

- سفر گروهی فرصتی برای تمرین کار گروهی ا‌ست، تقاضا داریم تا به سلائق و خواسته‌های یکدیگر و همچنین کادر اجرایی احترام بگذارند و از تکروی، ایجاد مزاحمت برای همسفران و... خودداری کنند.