نان و پنیر و همدلی

8 ارديبهشت 1398

نان و پنیر و همدلی

در جامعه ای که سخن از عدالت می گوییم بی شک نمی توان وجود خانواده هایی که از برخی بی عدالتی های جامعه دچار مشکلات فراوانی شده اند را انکار کرد. خانواده هایی که دچار انواع فقر گردیده و حتی در بعضی موارد از تهیه قوت روزانه خود نیز عاجزند. اگرچه با توزیع غذا و مایحتاج روزانه آنها شاید بتوان مرهمی، هرچند زود گذر، بر درد آنها گذاشت، ولی بی شک اصلی ترین مساله و عامل این گونه مسائل در جامعه ما، فقر جهل و نادانی یا همان به اصطلاح فقر فرهنگی می باشد. البته نباید منکر این مساله شد که بدون تأمین برخی نیازهای اولیه زندگی، ریشه کنی این فقر غیر ممکن می باشد. لذا بر این باوریم که رفع این نیازهای اولیه باید به همراه رفع مشکلات فرهنگی و ریشه کنی فقر فرهنگی باشد. در آغاز این راه و در همین راستا کانون اردوهای جهادی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در نظر دارد طبق سنت حسنه سال های گذشته در ماه مبارک رمضان، با جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین، اقدام به توزیع سبدهای غذایی در مناطق محروم حاشیه شهر نماید.

بدین ترتیب که با اعلام فراخوان عمومی از 7 اردیبهشت تا 26 اردیبهشت ، کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین جمع آوری خواهد شد، سپس با توجه به پتانسیل های نقدی و غیر نقدی موجود، باقیمانده مواد غذایی مورد نیاز تهیه و بسته بندی شده و در نیمه ماه مبارک رمضان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام، در آدرس های مورد نظر توزیع خواهد شد. کیفیت و کمیت اقلام موجود در هر سبد غذایی به شرح ذیل است، لکن تعداد سبدهای غذایی متناسب با میزان همراهی خیرین متغیر خواهد بود.

 

نوع جنس

واحد

مقدار

برنج پاکستانی درجه 1 غزال

کیلوگرم

5

روغن مايع تارا (7/2 لیتر)

بطري

1

سويا درجه يك ریز دانه

كيلوگرم

1

ماكاروني (زر ماکارون)

بسته

2

رب زشک

قوطي

1

عدس درجه یک

كيلوگرم

2

خرما

بسته

1

پنير صباح (400 گرمی)

بسته

1

 

علاقه مندان می توانند به یکی از روش های ذیل در این طرح مشارکت نمایند:

 

1- کمک نقدی : خیرین محترم می توانند کمک های نقدی خود را برای تهیه اقلام فوق به دفتر مرکزی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی واقع در پردیس دانشگاه فردوسی، جنب سازمان مرکزی جهاددانشگاهی خراسان رضوی تحویل نمایند و یا به شماره کارت 6104337960953402 در بانک ملت به نام حسین یوسفی واریز نمایند و عدد مبلغ واریزی و شماره پیگیری آنرا به سامانه پیامک سازمان دانشجویان به شماره 30007650001920 ارسال نمایند.

 

2- کمک غیر نقدی : خیرین محترم می توانند کمک های غیر نقدی خود را (هریک از اقلام فوق) به دفتر مرکزی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی واقع در پردیس دانشگاه فردوسی، جنب سازمان مرکزی جهاددانشگاهی خراسان رضوی تحویل نمایند.

 

3- کمک اجرایی : متناسب با میزان همراهی خیرین، امور اجرایی این طرح متفاوت خواهد بود. انجام تبلیغات (به خصوص در شبکه های مجازی)، پیگیری دریافت کمک خیرین، خرید اقلام مورد نیاز، توزین و بسته بندی اقلام خریداری شده، مستندسازی و در نهایت توزیع بسته های آماده شده در آدرس های مورد نظر، از جمله امور اجرایی این طرح خواهد بود. چنانچه فردی علاقه مند به مشارکت در این امور اجرایی باشد، می تواند عبارت (نام و نام خانوادگی، رشته تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، زمینه همکاری) را به سامانه پیامک سازمان دانشجویان به شماره 30007650001920 ارسال نماید تا در صورت نیاز در هریک از امور فوق با وی تماس گرفته از ایشان کمک گرفته شود. لازم به ذکر است همکاری در این بخش (همکاری اجرایی) منوط به نیاز اجرایی مجموعه سازمان دانشجویان بوده و قطعی نمی باشد.

 

توجه : کلیه علاقه مندان می توانند چنانچه سوال، ابهام، انتقاد و یا پیشنهادی پیرامون این طرح دارند، از طریق شماره 05131997333 با ما در میان بگذارند، ضمن آنکه چنانچه امکان تهیه هریک از اقلام فوق را با قیمت پایینتر دارید، ممنون خواهیم شد، ما را مطلع نمایید.